güneş yanığüına ne iyi gelir
Farmasi Güzellik Sırları,  Genel

Güneş Yanıklarına Doğal Çözümler

..... ......

Güneş Yanıklarına Doğal Çözümler.

Bronz bir cilde haiz olmak amacıyla, önlem almadan uzun süre güneş altında kalmak, güneş yanıklarına sebep oluyor. Yaz aylarında en sık karşılaşılan cilt problemlerinden biri olan güneş yanıkları sonucunda, ciltte aşırı kızarıklık, acı ve su kabarcıkları oluşuyor. Tatili bir anda kâbusa çeviren güneş yanıklarını, herhangi bir kimyasal ürün kullanmadan, antiseptik özelliğe haiz ham bal ile tedavi etmek ciltte kalıcı hasar ve kir oluşmasını önlüyor. Yazları çoğunlukla yaşanmış olan cilt problemlerinin başında güneş yanıkları geliyor.

Plajlarda deniz, kum ve güneşin keyfinı çıkarmak isteyen ve kırılgan cilde haiz olan bireylerin tatili, güneş yanıkları sebebiyle bir anda kabusa dönüyor. Önlem alınmadan güneşe çıkıldığında, ciltte meydana gelen güneş yanıkları kızarıklık, acı ve kaşıntının yanı sıra yanan bölgenin su toplamasına neden oluyor. Güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış kişilerin, kimyasal ürünlere başvurmadan, güneş yanıklarına naturel yöntemlerle çözüm bulması mümkün. Anti bakteriyel özelliği, içerdiği vitamin, mineral ve enzimler yardımıyla ham bal, tarih süresince yanık tedavisinde tercih edilen en etkili çözümler arasında yer alıyor. Ciltte kabarcıkların oluşmasını önleyen ham bal, enfeksiyonların oluşmasının önüne geçiyor.

Doğal antibiyotik içeren antiseptik Ham balın cildi besleyerek, yenilenmesine yardımcı bulunduğunu belirten Honeyci markasının kurucusu ve bal uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, “Ham bal cilde sürüldüğünde, su dolu kabarcıkların oluşmasını ve yanık sebebiyle meydana gelecek enfeksiyonları engelliyor. Cildi besliyor ve yenilenmesine yardımcı olduğundan yanıklara doğrudan uygulanabilir.

Ayrıca ham bal, yanık ve çeşitli yaraları sarmak için yüzlerce yıl bir çok kültür tarafından kullanılmıştır. Ham bal, naturel antibiyotik, vitamin ve mineraller içerir ve hem de antiseptiktir. Bu sayede dokuları hızla onararak, yaraları iyileştirir” ifadelerini kullandı. İçerdiği enzimler yanıkları iyileştiriyor Yanan bölgenin iyi mi tedavi edileceğine ilişkin informasyon veren Aksoy, “ olan bölgeyi önce soğuk su ile yıkayın veya soğuk bir duş alın. Ardından ham balı yanık olan bölgeye krem sürer gibi yayın. Bal nın üzerinde durdukça salgıladığı enzimler de yaranın iyileşmesini sağlıyor. Balı yarım saat bekletip, su ile yıkayabilirsiniz” dedi.

Ayrıca doğal bir yöntem fakat daha pratik bir yöntem olsun isterseniz, Markasının Dr. Tuna nın serisinden olan Çay ağacı yağı serisini kesinlikle denemelisiniz. Sadece güneş yanıklarına değil bir çok yanığa da faydası olan bu ürün gerçekten görmeye değer.

Çıban da çok etkili böcek mi soktu, parmağınız mı yandı? Küçük et benlerine iyi gelir. Yanık yaralarının iyileşmesinde çok etkilidir. Böcek sokmalarından dolayı oluşan şişlik ve ağrıları azaltır. Mantar nasırlarını iyileştirir. Ciltte oluşabilecek enfeksiyonları engeller. Sivilce ve apseleri kurutur. Ayak çatlaklarında, basur, hemoroid rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur. Kesik yaralarının kapanmasında etkilidir. Ayak kokularında, morluklar da, pişiklerde, çay ağacı bir taraftan ilk yardım bir taraftan hem yaşlıların hem de gençlerin ihtiyaç duydukları bir üründür. Çay ağacı bir çok ağrıları hafifletmeye yardımcı olan bir üründür. Çay ağacı serisini henüz denemediyseniz doğru adrestesiniz. Bu siteden ücretsiz kayıt olabilirsiniz: http://www.-kayit-ol.com  

Çay ağacı yanıkları geçiriyor.
Dr.C.Tuna çay ağacı serisi

Sağlık Dolu Günler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.